AVX Corporation 18122A272FAT2A
18122A272FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18122A272FAT2A
Brief Description
CAP CER 2700PF 200V NP0 1812
Datasheet Download
18122A272FAT2A.pdf
Availability of 18122A272FAT2A
QUANTITY
18122A272FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18122A272FAT2A
Internal Part NumberEIS-18122A272FAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18122A272FAT2A
Related Links18122A2, 18122A272FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18122A272FAT2A Details Description
Related parts for 18122A272FAT2A
RES SMD 255K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED PANEL INCAND DATALITE CLEAR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
BEAD FERRITE 100 OHM 400MA datasheet.pdf