AVX Corporation 18122A332JAT2A
18122A332JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18122A332JAT2A
Brief Description
CAP CER 3300PF 200V NP0 1812
Datasheet Download
18122A332JAT2A.pdf
Availability of 18122A332JAT2A
QUANTITY
18122A332JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18122A332JAT2A
Internal Part NumberEIS-18122A332JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18122A332JAT2A
Related Links18122A3, 18122A332JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18122A332JAT2A Details Description
Related parts for 18122A332JAT2A
IC FPGA 342 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 98POS DL 1MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN RCPT BOX MNT 10POS W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
ADAPTER 256-CABGA MACHXO C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
I1 DIE OF 190320230 FIQD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf