AVX Corporation 18122C124KAT4A
18122C124KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
18122C124KAT4A
Brief Description
CAP CER 0.12UF 200V X7R 1812
Datasheet Download
18122C124KAT4A.pdf
Availability of 18122C124KAT4A
QUANTITY
18122C124KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18122C124KAT4A
Internal Part NumberEIS-18122C124KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.12µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18122C124KAT4A
Related Links18122C1, 18122C124KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18122C124KAT4A Details Description
Related parts for 18122C124KAT4A
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS 80 DEG BLK/WHITE datasheet.pdf
IC DAC 3V 16BIT SPI/SRL 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS 2.54MM 28AWG TIN datasheet.pdf
RES 0.115 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN CAP FOR 3K-3E RCPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf