AVX Corporation 18123A682JAT2A
18123A682JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18123A682JAT2A
Brief Description
CAP CER 6800PF 25V NP0 1812
Datasheet Download
18123A682JAT2A.pdf
Availability of 18123A682JAT2A
QUANTITY
18123A682JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18123A682JAT2A
Internal Part NumberEIS-18123A682JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18123A682JAT2A
Related Links18123A6, 18123A682JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18123A682JAT2A Details Description
Related parts for 18123A682JAT2A
VARISTOR 135V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9516-2 2.2GHZ datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.4V 600MW DO220AA datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 8A TO-262 datasheet.pdf
HIGH POWER SPOTLIGHT 8MM BLUE datasheet.pdf