AVX Corporation 18123C473KAT2A
18123C473KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18123C473KAT2A
Brief Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 1812
Datasheet Download
18123C473KAT2A.pdf
Availability of 18123C473KAT2A
QUANTITY
18123C473KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18123C473KAT2A
Internal Part NumberEIS-18123C473KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18123C473KAT2A
Related Links18123C4, 18123C473KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18123C473KAT2A Details Description
Related parts for 18123C473KAT2A
TAG DANGER/HIGH VOLTAGE datasheet.pdf
RACK CABINET 40.12 X 24.06 X 22" datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 38MA 17 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 12POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 3.32KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 13POS .152M datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 3.81MM datasheet.pdf