AVX Corporation 18123G105ZAT2A
18123G105ZAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18123G105ZAT2A
Brief Description
CAP CER 1UF 25V Y5V 1812
Datasheet Download
18123G105ZAT2A.pdf
Availability of 18123G105ZAT2A
QUANTITY
18123G105ZAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18123G105ZAT2A
Internal Part NumberEIS-18123G105ZAT2A
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18123G105ZAT2A
Related Links18123G1, 18123G105ZAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18123G105ZAT2A Details Description
Related parts for 18123G105ZAT2A
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 3.01M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
GASKET RBBR datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 15 OHM 0404 datasheet.pdf