AVX Corporation 18125A333JAT2A
18125A333JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18125A333JAT2A
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V NP0 1812
Datasheet Download
18125A333JAT2A.pdf
Availability of 18125A333JAT2A
QUANTITY
18125A333JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18125A333JAT2A
Internal Part NumberEIS-18125A333JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18125A333JAT2A
Related Links18125A3, 18125A333JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18125A333JAT2A Details Description
Related parts for 18125A333JAT2A
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR TRPL PROC 8-SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 346 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 700MHZ 32TQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RIGHT ANGLE MALE CONNECTOR datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
220UF 63V 10X20 85C RAD datasheet.pdf