AVX Corporation 18125A393JAT2A
18125A393JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18125A393JAT2A
Brief Description
CAP CER 0.039UF 50V NP0 1812
Datasheet Download
18125A393JAT2A.pdf
Availability of 18125A393JAT2A
QUANTITY
18125A393JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18125A393JAT2A
Internal Part NumberEIS-18125A393JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18125A393JAT2A
Related Links18125A3, 18125A393JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18125A393JAT2A Details Description
Related parts for 18125A393JAT2A
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 6V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 430MA 520 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
INSERT FEMALE 40POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC DO-215AA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf