AVX Corporation 18125A562JAT2A
18125A562JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18125A562JAT2A
Brief Description
CAP CER 5600PF 50V NP0 1812
Datasheet Download
18125A562JAT2A.pdf
Availability of 18125A562JAT2A
QUANTITY
18125A562JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18125A562JAT2A
Internal Part NumberEIS-18125A562JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5600pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18125A562JAT2A
Related Links18125A5, 18125A562JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18125A562JAT2A Details Description
Related parts for 18125A562JAT2A
CAP CER 14PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 0.15 OHM 1% AXL datasheet.pdf
TVS DIODE 434VWM 732.9VC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf