AVX Corporation 18127A221JAT2A
18127A221JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18127A221JAT2A
Brief Description
CAP CER 220PF 500V NP0 1812
Datasheet Download
18127A221JAT2A.pdf
Availability of 18127A221JAT2A
QUANTITY
18127A221JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18127A221JAT2A
Internal Part NumberEIS-18127A221JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18127A221JAT2A
Related Links18127A2, 18127A221JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18127A221JAT2A Details Description
Related parts for 18127A221JAT2A
RES 100M OHM 1.5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 3.2VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 27 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf