AVX Corporation 18127A222KAT2A
18127A222KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18127A222KAT2A
Brief Description
CAP CER 2200PF 500V NP0 1812
Datasheet Download
18127A222KAT2A.pdf
Availability of 18127A222KAT2A
QUANTITY
18127A222KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18127A222KAT2A
Internal Part NumberEIS-18127A222KAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18127A222KAT2A
Related Links18127A2, 18127A222KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18127A222KAT2A Details Description
Related parts for 18127A222KAT2A
CONN TAB 14-16AWG CRIMP 30GOLD datasheet.pdf
IC MPU XSCALE 300MHZ 256BGA datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO220AA datasheet.pdf
RES 1.50K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE PNL MNT 8POS PLUG-WIRE .5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf
RES SMD 208 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CAP POLY 330UF 20% 2V SMD datasheet.pdf