AVX Corporation 18127A471JAT2A
18127A471JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18127A471JAT2A
Brief Description
CAP CER 470PF 500V NP0 1812
Datasheet Download
18127A471JAT2A.pdf
Availability of 18127A471JAT2A
QUANTITY
18127A471JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18127A471JAT2A
Internal Part NumberEIS-18127A471JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18127A471JAT2A
Related Links18127A4, 18127A471JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18127A471JAT2A Details Description
Related parts for 18127A471JAT2A
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP 150V 1A E-LINE datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 4WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 43A TO220AB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
MODULAR FLANGE DISC ENCL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 640MA 700 MOHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X10MM 12VDC datasheet.pdf