AVX Corporation 1812AA222KAT1A
1812AA222KAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1812AA222KAT1A
Brief Description
CAP CER 2200PF 1KV NP0 1812
Datasheet Download
1812AA222KAT1A.pdf
Availability of 1812AA222KAT1A
QUANTITY
1812AA222KAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812AA222KAT1A
Internal Part NumberEIS-1812AA222KAT1A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812AA222KAT1A
Related Links1812AA2, 1812AA222KAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812AA222KAT1A Details Description
Related parts for 1812AA222KAT1A
RES SMD 80.6KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC D/A CONV 14BIT R-R 8-MSOP datasheet.pdf
IGBT 600V 40A TO247AD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 169 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
MICRO FINE 0.25MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PRE-PRINTED MARKER TAPE REFILLS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD datasheet.pdf