AVX Corporation 1812AA821JAT1A
1812AA821JAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1812AA821JAT1A
Brief Description
CAP CER 820PF 1KV NP0 1812
Datasheet Download
1812AA821JAT1A.pdf
Availability of 1812AA821JAT1A
QUANTITY
1812AA821JAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812AA821JAT1A
Internal Part NumberEIS-1812AA821JAT1A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812AA821JAT1A
Related Links1812AA8, 1812AA821JAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812AA821JAT1A Details Description
Related parts for 1812AA821JAT1A
CAP TANT 0.1UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.4A 380 MOHM TH datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 16-MSOP-EP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15V IN 5V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN IDC 5POS 2.54MM 22AWG TIN datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC VOLTAGE REF DDR 3.6V TSOT23 datasheet.pdf
FILTER LC SINE WAVE MTR DR 48A datasheet.pdf
CARD MARKER SELF-LAMINATING datasheet.pdf
SATA PLUG datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1" datasheet.pdf