AVX Corporation 1812AA821JATME
1812AA821JATME picture photo
Mfg. Part Number
1812AA821JATME
Brief Description
CAP CER 820PF 1KV NP0 1812
Datasheet Download
1812AA821JATME.pdf
Availability of 1812AA821JATME
QUANTITY
1812AA821JATME Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812AA821JATME
Internal Part NumberEIS-1812AA821JATME
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812AA821JATME
Related Links1812AA8, 1812AA821JATME Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812AA821JATME Details Description
Related parts for 1812AA821JATME
IC TRANSCEIVER IEEE1284 20-SSOP datasheet.pdf
IC 24-BIT AUDIO DAC 20SO datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 1/2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 26POS PIN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
LED XTE 462.5NM ROY BL 525MW SMD datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf