AVX Corporation 1812CA150JAT1A\SB
1812CA150JAT1A\SB picture photo
Mfg. Part Number
1812CA150JAT1A\SB
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 630V NP0 1812
Datasheet Download
1812CA150JAT1A\SB.pdf
Availability of 1812CA150JAT1A\SB
QUANTITY
1812CA150JAT1A\SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812CA150JAT1A\SB
Internal Part NumberEIS-1812CA150JAT1A\SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812CA150JAT1A\SB
Related Links1812CA15, 1812CA150JAT1A\SB Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812CA150JAT1A\SB Details Description
Related parts for 1812CA150JAT1A\SB
RES SMD 1.18KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 147 OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 78.125MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
762 TB SPR PLU WF DOWN datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
CAP FILM 620PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf