AVX Corporation 1812CC823KAT3A\SB
1812CC823KAT3A\SB picture photo
Mfg. Part Number
1812CC823KAT3A\SB
Brief Description
CAP CER 0.082UF 630V X7R 1812
Datasheet Download
1812CC823KAT3A\SB.pdf
Availability of 1812CC823KAT3A\SB
QUANTITY
1812CC823KAT3A\SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812CC823KAT3A\SB
Internal Part NumberEIS-1812CC823KAT3A\SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812CC823KAT3A\SB
Related Links1812CC82, 1812CC823KAT3A\SB Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812CC823KAT3A\SB Details Description
Related parts for 1812CC823KAT3A\SB
BATT PK 12V AAA SIZE ALKALINE datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA datasheet.pdf
C/A 62.5/125UM LSZH MTRJ 8M1 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 143 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PNL MNT BLUE W/WIRE 12" datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf