AVX Corporation 1812GA471KAT1A\SB
1812GA471KAT1A\SB picture photo
Mfg. Part Number
1812GA471KAT1A\SB
Brief Description
CAP CER 470PF 2KV NP0 1812
Datasheet Download
1812GA471KAT1A\SB.pdf
Availability of 1812GA471KAT1A\SB
QUANTITY
1812GA471KAT1A\SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812GA471KAT1A\SB
Internal Part NumberEIS-1812GA471KAT1A\SB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812GA471KAT1A\SB
Related Links1812GA47, 1812GA471KAT1A\SB Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812GA471KAT1A\SB Details Description
Related parts for 1812GA471KAT1A\SB
RES 11K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4-SMD datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 50V 10A GBU datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH DARL 8-DIP GW datasheet.pdf
CONN WELD TAB 18-22AWG datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 19CKT datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf