AVX Corporation 1812JA220JATME
1812JA220JATME picture photo
Mfg. Part Number
1812JA220JATME
Brief Description
CAP CER 22PF 4KV NP0 1812
Datasheet Download
1812JA220JATME.pdf
Availability of 1812JA220JATME
QUANTITY
1812JA220JATME Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812JA220JATME
Internal Part NumberEIS-1812JA220JATME
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812JA220JATME
Related Links1812JA2, 1812JA220JATME Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812JA220JATME Details Description
Related parts for 1812JA220JATME
VARISTOR 90V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH BUS 24BIT TTL 56TSSOP datasheet.pdf
THERMOSTAT 50 DEG NO 8-DIP datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf