API Delevan 1812R-100M
1812R-100M picture photo
Mfg. Part Number
1812R-100M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10NH 1.23A 100 MOHM
Datasheet Download
1812R-100M.pdf
Availability of 1812R-100M
QUANTITY
1812R-100M Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-100M
Internal Part NumberEIS-1812R-100M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance10nH
Tolerance±20%
Current Rating1.23A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-100M
Related Links1812R, 1812R-100M Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-100M Details Description
Related parts for 1812R-100M
SENSOR CURRENT HALL 5A AC/DC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG NATURAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf