API Delevan 1812R-120M
1812R-120M picture photo
Mfg. Part Number
1812R-120M
Brief Description
FIXED IND 12NH 1.23A 100 MOHM
Datasheet Download
1812R-120M.pdf
Availability of 1812R-120M
QUANTITY
1812R-120M Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-120M
Internal Part NumberEIS-1812R-120M
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance12nH
Tolerance±20%
Current Rating1.23A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)