API Delevan 1812R-121F
1812R-121F picture photo
Mfg. Part Number
1812R-121F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 120NH 818MA 300 MOHM
Datasheet Download
1812R-121F.pdf
Availability of 1812R-121F
QUANTITY
1812R-121F Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-121F
Internal Part NumberEIS-1812R-121F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance120nH
Tolerance±1%
Current Rating818mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant600MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)