API Delevan 1812R-151G
1812R-151G picture photo
Mfg. Part Number
1812R-151G
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150NH 818MA 300 MOHM
Datasheet Download
1812R-151G.pdf
Availability of 1812R-151G
QUANTITY
1812R-151G Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-151G
Internal Part NumberEIS-1812R-151G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance150nH
Tolerance±2%
Current Rating818mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant500MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-151G
Related Links1812R, 1812R-151G Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-151G Details Description
Related parts for 1812R-151G
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
BOX ABS WHITE 4.38"L X 5.06"W datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14TSSOP datasheet.pdf
IC DAC 16-BIT 1CH V-OUT SC70-6 datasheet.pdf
SHAFT 9.84" FOR DISCONCT SWITCH datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/5V/ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf