API Delevan 1812R-152H
1812R-152H picture photo
Mfg. Part Number
1812R-152H
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 578MA 600 MOHM
Datasheet Download
1812R-152H.pdf
Availability of 1812R-152H
QUANTITY
1812R-152H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-152H
Internal Part NumberEIS-1812R-152H
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±3%
Current Rating578mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant70MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-152H
Related Links1812R, 1812R-152H Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-152H Details Description
Related parts for 1812R-152H
LCD MODULE 8X1 SUPERTWIST W/LED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE T/D CLASS L 750A 600V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 9KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
LEFT EAGLE BLADE MINI-FI datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 24AWG 500' datasheet.pdf
35+35 DIL VERT SMT HDR datasheet.pdf
JOYSTICK HALL EFF datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf