API Delevan 1812R-223H
1812R-223H picture photo
Mfg. Part Number
1812R-223H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 250MA 3.2 OHM SMD
Datasheet Download
1812R-223H.pdf
Availability of 1812R-223H
QUANTITY
1812R-223H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-223H
Internal Part NumberEIS-1812R-223H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±3%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.2 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant13MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-223H
Related Links1812R, 1812R-223H Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-223H Details Description
Related parts for 1812R-223H
IC POT TRIM LOG 2.7-5.5V 8-SOIC datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT TSOT23-5 datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 15A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7A 250VAC 50VDC datasheet.pdf