API Delevan 1812R-270M
1812R-270M picture photo
Mfg. Part Number
1812R-270M
Brief Description
FIXED IND 27NH 1A 150 MOHM SMD
Datasheet Download
1812R-270M.pdf
Availability of 1812R-270M
QUANTITY
1812R-270M Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-270M
Internal Part NumberEIS-1812R-270M
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance27nH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-270M
Related Links1812R, 1812R-270M Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-270M Details Description
Related parts for 1812R-270M
IC VOLT DETECTOR 2.1V SOT89 datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FPGA 396 I/O 676FBGA datasheet.pdf
POT 100K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 20POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 7K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 5UH 1A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
SERVER 16PORT RACK DC datasheet.pdf
GT 37C 37#16 SKT PLUG datasheet.pdf
DUAL 30V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf