API Delevan 1812R-333H
1812R-333H picture photo
Mfg. Part Number
1812R-333H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 224MA 4 OHM SMD
Datasheet Download
1812R-333H.pdf
Availability of 1812R-333H
QUANTITY
1812R-333H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-333H
Internal Part NumberEIS-1812R-333H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±3%
Current Rating224mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-333H
Related Links1812R, 1812R-333H Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-333H Details Description
Related parts for 1812R-333H
LED YELLOW 12V PNL MNT datasheet.pdf
CONN SOCKET .062 24-18AWG GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 14POS 2.54MM TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 27A ADD-A-PAK datasheet.pdf