API Delevan 1812R-472F
1812R-472F picture photo
Mfg. Part Number
1812R-472F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 448MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
1812R-472F.pdf
Availability of 1812R-472F
QUANTITY
1812R-472F Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-472F
Internal Part NumberEIS-1812R-472F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±1%
Current Rating448mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant35MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-472F
Related Links1812R, 1812R-472F Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-472F Details Description
Related parts for 1812R-472F
OPTOISOLTR 2.5KV 4CH DARL 16SOIC datasheet.pdf
IC INVERTER UHS SINGLE SC70-5 datasheet.pdf
RES SMD 3.74M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC CPLD 440MC 5.4NS 144TQFP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHT/BRN 100' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 16 KNOB R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SA07-MA16 SPR ACT MA16, PLST datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf