API Delevan 1812R-472F
1812R-472F picture photo
Mfg. Part Number
1812R-472F
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 448MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
1812R-472F.pdf
Availability of 1812R-472F
QUANTITY
1812R-472F Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-472F
Internal Part NumberEIS-1812R-472F
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±1%
Current Rating448mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant35MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-472F
Related Links1812R, 1812R-472F Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-472F Details Description
Related parts for 1812R-472F
IC PROG DIV-BY-N COUNTER 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS M12 5V datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:10 400MHZ 28TSSOP datasheet.pdf
CONN TERMINAL BLOCK 1-3POS 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
POWER SHELF FOR 12V D1U datasheet.pdf