API Delevan 1812R-473G
1812R-473G picture photo
Mfg. Part Number
1812R-473G
Brief Description
FIXED IND 47UH 200MA 5 OHM SMD
Datasheet Download
1812R-473G.pdf
Availability of 1812R-473G
QUANTITY
1812R-473G Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-473G
Internal Part NumberEIS-1812R-473G
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±2%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant10MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-473G
Related Links1812R, 1812R-473G Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-473G Details Description
Related parts for 1812R-473G
RES SMD 3.3K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DEMO BOARD FOR DAC904E datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC PFC COMPACT PRECONVERT 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1W DO41 datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIGGER HEX 14TSSOP datasheet.pdf
1.27MM PF HDR SMT NRBLB RL SN 18 datasheet.pdf