API Delevan 1812R-474G
1812R-474G picture photo
Mfg. Part Number
1812R-474G
Brief Description
FIXED IND 470UH 88MA 26 OHM SMD
Datasheet Download
1812R-474G.pdf
Availability of 1812R-474G
QUANTITY
1812R-474G Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-474G
Internal Part NumberEIS-1812R-474G
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance470µH
Tolerance±2%
Current Rating88mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)26 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant3MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-474G
Related Links1812R, 1812R-474G Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-474G Details Description
Related parts for 1812R-474G
RES SMD 1.47K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.55A 70 MOHM datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CABLE 3POS M12 PLUG-SOCKET 3M datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V C0G RADIAL datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 8V 3.6A MICRO datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS INLINE PIN datasheet.pdf