AVX Corporation 1812SA150JAT1A\SB
1812SA150JAT1A\SB picture photo
Mfg. Part Number
1812SA150JAT1A\SB
Brief Description
CAP CER 15PF 1.5KV NP0 1812
Datasheet Download
1812SA150JAT1A\SB.pdf
Availability of 1812SA150JAT1A\SB
QUANTITY
1812SA150JAT1A\SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812SA150JAT1A\SB
Internal Part NumberEIS-1812SA150JAT1A\SB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812SA150JAT1A\SB
Related Links1812SA15, 1812SA150JAT1A\SB Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812SA150JAT1A\SB Details Description
Related parts for 1812SA150JAT1A\SB
CAP FILM 3900PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 34A 1.33 MOHM datasheet.pdf
ER 7C 7#16S PIN RECP datasheet.pdf
1700 MHz to 2400 MHz GaAs Matched RF PA Predriver IC datasheet.pdf