NorComp 182-037-213R171
182-037-213R171 picture photo
Mfg. Part Number
182-037-213R171
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
182-037-213R171.pdf
Availability of 182-037-213R171
QUANTITY
182-037-213R171 Order Process
Ship out your order
Specifications of 182-037-213R171
Internal Part NumberEIS-182-037-213R171
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents182-037-213R171 Material Declaration
Product Training ModulesD-Sub Connectors
3D Model182-037-213.pdf182-037-213Ryy1.stp182-037-213Ryy1.igs
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesGround Strap
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)182-037-213R171
Related Links182-037, 182-037-213R171 Datasheet, NorComp Distributor
182-037-213R171 Details Description
Related parts for 182-037-213R171
IC REG SWITCHD CAP 0.1A 10MSOP datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 12POS .156 GRN datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-6 BAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 3.6V 10.5MM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A 4XDFN datasheet.pdf