NorComp 182-037-213R181
182-037-213R181 picture photo
Mfg. Part Number
182-037-213R181
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
182-037-213R181.pdf
Availability of 182-037-213R181
QUANTITY
182-037-213R181 Order Process
Ship out your order
Specifications of 182-037-213R181
Internal Part NumberEIS-182-037-213R181
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents182-037-213R181 Material Declaration
Product Training ModulesD-Sub Connectors
3D Model182-037-213.pdf182-037-213Ryy1.stp182-037-213Ryy1.igs
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
FeaturesGround Strap
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)182-037-213R181
Related Links182-037, 182-037-213R181 Datasheet, NorComp Distributor
182-037-213R181 Details Description
Related parts for 182-037-213R181
CAP FILM 0.033UF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
EBBI 50D VT RCPT HDR 110 datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC SMC datasheet.pdf
IC SERIAL NETWRK INT CMOS 28PLCC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ADA4805-1 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf