AVX Corporation 18255A223KAT2A
18255A223KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18255A223KAT2A
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V NP0 1825
Datasheet Download
18255A223KAT2A.pdf
Availability of 18255A223KAT2A
QUANTITY
18255A223KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18255A223KAT2A
Internal Part NumberEIS-18255A223KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18255A223KAT2A
Related Links18255A2, 18255A223KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18255A223KAT2A Details Description
Related parts for 18255A223KAT2A
SCR 0.8A 600V SOT223 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 5A 8 MOHM SMD datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SCREW 2.5 X .45 X 8MM PAN HEAD datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.0GHZ 425TEPBGA1 datasheet.pdf
REDUCER WIREWAY 12X12 TO 10X10" datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS JAM NUT PIN datasheet.pdf