AVX Corporation 1825AA332KAT9A
1825AA332KAT9A picture photo
Mfg. Part Number
1825AA332KAT9A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 1KV NP0 1825
Datasheet Download
1825AA332KAT9A.pdf
Availability of 1825AA332KAT9A
QUANTITY
1825AA332KAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825AA332KAT9A
Internal Part NumberEIS-1825AA332KAT9A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825AA332KAT9A
Related Links1825AA3, 1825AA332KAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825AA332KAT9A Details Description
Related parts for 1825AA332KAT9A
RES SMD 75 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX DUAL 16-SOEIAJ datasheet.pdf
070 MLC W-W CAP HSG 6P F/A datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC FPGA 295 I/O 672BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 21MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
250 MHz Demodulating Logarithmic Amplifier IC datasheet.pdf