AVX Corporation 1825AA681KAT1A\SB
1825AA681KAT1A\SB picture photo
Mfg. Part Number
1825AA681KAT1A\SB
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 1KV NP0 1825
Datasheet Download
1825AA681KAT1A\SB.pdf
Availability of 1825AA681KAT1A\SB
QUANTITY
1825AA681KAT1A\SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825AA681KAT1A\SB
Internal Part NumberEIS-1825AA681KAT1A\SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825AA681KAT1A\SB
Related Links1825AA68, 1825AA681KAT1A\SB Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825AA681KAT1A\SB Details Description
Related parts for 1825AA681KAT1A\SB
POT 2 OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS DPST RED datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ RRO 16QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CIRCULAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf