AVX Corporation 1825AA682KAT1A
1825AA682KAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1825AA682KAT1A
Brief Description
CAP CER 6800PF 1KV NP0 1825
Datasheet Download
1825AA682KAT1A.pdf
Availability of 1825AA682KAT1A
QUANTITY
1825AA682KAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825AA682KAT1A
Internal Part NumberEIS-1825AA682KAT1A
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825AA682KAT1A
Related Links1825AA6, 1825AA682KAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825AA682KAT1A Details Description
Related parts for 1825AA682KAT1A
RES SMD 29.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 34POS W/FLANGE datasheet.pdf
IC LATCH OCT TRANSP D 3ST 20SOIC datasheet.pdf
IC 12-BIT GEN/CHKER 28PLCC datasheet.pdf
IC CTRLR SRAM NONVOLITL 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 1.6A 230 MOHM datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 1W LEADS datasheet.pdf
Connector Header 37 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1.3W DO41 datasheet.pdf