AVX Corporation 1825CC154MAT12
1825CC154MAT12 picture photo
Mfg. Part Number
1825CC154MAT12
Brief Description
CAP CER 0.15UF 630V X7R 1825
Datasheet Download
1825CC154MAT12.pdf
Availability of 1825CC154MAT12
QUANTITY
1825CC154MAT12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825CC154MAT12
Internal Part NumberEIS-1825CC154MAT12
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825CC154MAT12
Related Links1825CC1, 1825CC154MAT12 Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825CC154MAT12 Details Description
Related parts for 1825CC154MAT12
CARDEDGE 40POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 215MA SOT23 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 10.16MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 18A TO-220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 361 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf