AVX Corporation 1825CC154MAT3A
1825CC154MAT3A picture photo
Mfg. Part Number
1825CC154MAT3A
Brief Description
CAP CER 0.15UF 630V X7R 1825
Datasheet Download
1825CC154MAT3A.pdf
Availability of 1825CC154MAT3A
QUANTITY
1825CC154MAT3A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825CC154MAT3A
Internal Part NumberEIS-1825CC154MAT3A
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825CC154MAT3A
Related Links1825CC1, 1825CC154MAT3A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825CC154MAT3A Details Description
Related parts for 1825CC154MAT3A
IC MCU 8BIT 4KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.65KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 5POS SLG .100 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 7.11MM datasheet.pdf
RES 0.232 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IND PRESS TO TEST GREEN TRANSP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC TCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
SL CON,NO ENCL W/MF-ST datasheet.pdf
CONN MALE M12X1 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf