AVX Corporation 1825CC223KAT1A
1825CC223KAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1825CC223KAT1A
Brief Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1825
Datasheet Download
1825CC223KAT1A.pdf
Availability of 1825CC223KAT1A
QUANTITY
1825CC223KAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825CC223KAT1A
Internal Part NumberEIS-1825CC223KAT1A
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825CC223KAT1A
Related Links1825CC2, 1825CC223KAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825CC223KAT1A Details Description
Related parts for 1825CC223KAT1A
CAP FILM 390PF 2% 50VDC 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 2.87M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
RES 110 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
ECCOSORB .040X12X12 datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.0051UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf