AVX Corporation 1825GA681JAT1A
1825GA681JAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1825GA681JAT1A
Brief Description
CAP CER 680PF 2KV NP0 1825
Datasheet Download
1825GA681JAT1A.pdf
Availability of 1825GA681JAT1A
QUANTITY
1825GA681JAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825GA681JAT1A
Internal Part NumberEIS-1825GA681JAT1A
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825GA681JAT1A
Related Links1825GA6, 1825GA681JAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825GA681JAT1A Details Description
Related parts for 1825GA681JAT1A
IC REG LDO 3.3V SOT223 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1" datasheet.pdf
KIT DEV RABBITCORE RCM4010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Multi-Step Dimming 30mA Backlight 16-TQFN (3x3) datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 254 TYPED 40POS datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf