AVX Corporation 1825HC222MAT9A
1825HC222MAT9A picture photo
Mfg. Part Number
1825HC222MAT9A
Brief Description
CAP CER 2200PF 3KV X7R 1825
Datasheet Download
1825HC222MAT9A.pdf
Availability of 1825HC222MAT9A
QUANTITY
1825HC222MAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825HC222MAT9A
Internal Part NumberEIS-1825HC222MAT9A
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825HC222MAT9A
Related Links1825HC2, 1825HC222MAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825HC222MAT9A Details Description
Related parts for 1825HC222MAT9A
CONN TERMINAL 444MCM 2HOLES #3/8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 2.15 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
BOARD EVAL HMC612LP4E datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 3.8A 38.3 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf