AVX Corporation 1825JA330KAT1A
1825JA330KAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1825JA330KAT1A
Brief Description
CAP CER 33PF 4KV NP0 1825
Datasheet Download
1825JA330KAT1A.pdf
Availability of 1825JA330KAT1A
QUANTITY
1825JA330KAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825JA330KAT1A
Internal Part NumberEIS-1825JA330KAT1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825JA330KAT1A
Related Links1825JA3, 1825JA330KAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825JA330KAT1A Details Description
Related parts for 1825JA330KAT1A
TERMINAL BLOCK 5MM VERT 4POS datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 3A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 635KHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA SC70-5 datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL6841 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
BUSHING, LT datasheet.pdf
390UF 40V 16.1X33.4 105C RAD datasheet.pdf