AVX Corporation 1825WA681JAT9A
1825WA681JAT9A picture photo
Mfg. Part Number
1825WA681JAT9A
Brief Description
CAP CER 680PF 2.5KV NP0 1825
Datasheet Download
1825WA681JAT9A.pdf
Availability of 1825WA681JAT9A
QUANTITY
1825WA681JAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1825WA681JAT9A
Internal Part NumberEIS-1825WA681JAT9A
Standard Package500
Series-
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2500V (2.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1825WA681JAT9A
Related Links1825WA6, 1825WA681JAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1825WA681JAT9A Details Description
Related parts for 1825WA681JAT9A
IC POWER CTLR VR11.1 48-LFCSP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 2A ECH8 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 22SIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
2MM SHROUDED BOARD MNT HDR 24 PO datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IMCV MEDIALINX TX/FX-CWDM-SM datasheet.pdf
LABEL COMPONENT ADH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf