NorComp 184-015-193L021
184-015-193L021 picture photo
Mfg. Part Number
184-015-193L021
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable
Datasheet Download
184-015-193L021.pdf
Availability of 184-015-193L021
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
184-015-193L021 Order Process
Ship out your order
Specifications of 184-015-193L021
Internal Part NumberEIS-184-015-193L021
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part Number184 Series 07/Jun/2011
Standard Package80
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series184
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationIDC, Ribbon Cable
FeaturesFeed Through
Shell Material, FinishSteel, Nickel Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-50°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Current Rating1A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)184-015-193L021
Related Links184-015, 184-015-193L021 Datasheet, NorComp Distributor
184-015-193L021 Details Description
Related parts for 184-015-193L021
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
IDC CABLE - HPL64H/AE64M/X datasheet.pdf
CONN HEADER 60PS 2MM R/A DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TXRX ETH 10/100 SGL PORT 64-LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
UM10-4818 SAFETY MAT 10M CABLE datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST 3A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 53MA 17 OHM SMD datasheet.pdf