Cornell Dubilier Electronics 184103K400RAB-F
184103K400RAB-F picture photo
Mfg. Part Number
184103K400RAB-F
Brief Description
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
184103K400RAB-F.pdf
Availability of 184103K400RAB-F
QUANTITY
184103K400RAB-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 184103K400RAB-F
Internal Part NumberEIS-184103K400RAB-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)184103K400RAB-F
Related Links184103K, 184103K400RAB-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
184103K400RAB-F Details Description
Related parts for 184103K400RAB-F
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DIP datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC SMBJ datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
EM AWARE TNG ESD MON STARTER KIT datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 18A 240VAC 28VDC datasheet.pdf