Cornell Dubilier Electronics 184154J63RAA-F
184154J63RAA-F picture photo
Mfg. Part Number
184154J63RAA-F
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 5% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
184154J63RAA-F.pdf
Availability of 184154J63RAA-F
QUANTITY
184154J63RAA-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 184154J63RAA-F
Internal Part NumberEIS-184154J63RAA-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)184154J63RAA-F
Related Links184154J, 184154J63RAA-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
184154J63RAA-F Details Description
Related parts for 184154J63RAA-F
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5MM datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES MO 3W 2 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 176POS GOLD datasheet.pdf
PELTR HOT20,31,F2A,0909,GG,W2.25 datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CL 10.67"LX6.69"W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 14POS STRGHT PIN datasheet.pdf