Cornell Dubilier Electronics 184332J630RAA-F
184332J630RAA-F picture photo
Mfg. Part Number
184332J630RAA-F
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 3300PF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
184332J630RAA-F.pdf
Availability of 184332J630RAA-F
QUANTITY
184332J630RAA-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 184332J630RAA-F
Internal Part NumberEIS-184332J630RAA-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
Series184
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)184332J630RAA-F
Related Links184332J, 184332J630RAA-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
184332J630RAA-F Details Description
Related parts for 184332J630RAA-F
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.00V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 33M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
CABLE 9COND 20AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
RES 3.436K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CCTV LENS 25MM datasheet.pdf