Cornell Dubilier Electronics 184333J250RBB-F
184333J250RBB-F picture photo
Mfg. Part Number
184333J250RBB-F
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
184333J250RBB-F.pdf
Availability of 184333J250RBB-F
QUANTITY
184333J250RBB-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 184333J250RBB-F
Internal Part NumberEIS-184333J250RBB-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.413" L x 0.157" W (10.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)184333J250RBB-F
Related Links184333J, 184333J250RBB-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
184333J250RBB-F Details Description
Related parts for 184333J250RBB-F
IC DRIVER HALF BRIDGE DUAL 12QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL EMI 60A datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
SWITCH RAISED ACTUATOR 12 SEC datasheet.pdf
IC ARM7 MCU FLASH 16K 48-LQFP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 400VDC datasheet.pdf